cremobaza

Wszechstronne zastosowanie mocznika w kosmetyce

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie kosmetykami z zawartością substancji aktywnej, jaką jest urea. Skąd aż taki wzrost popularności produktów z mocznikiem? Warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Mocznik- charakterystyka substancji

Mocznik, inaczej zwany urea, uznawany jest za składnik będący ważnym elementem NMF, czyli naturalnego poziomu nawilżenia skóry. Chroni skórę przed odwodnieniem. Jest tak zwanym humektantem, a to głównie z tego powodu, że wiąże w skórze cząsteczki wody w głębokich warstwach naskórka i zapobiega jej utracie. Mocznik zawarty w kosmetykach ma postać bezbarwnego i bezwonnego proszku, co jest szczególnie ważne w przypadku cer delikatnych i wrażliwych.

Posiada właściwości keratolityczne co oznacza, że rozszczepia łańcuchy keratyny i redukuje grubość warstwy rogowej naskórka.

cremobaza

Zastosowanie mocznika w kosmetyce

Wszechstronne właściwości diamidu kwasu węglowego zostały wykorzystane do produkcji kremów do twarzy, ciała, toników itp. Dobroczynne działanie mocznika na wygląd i zdrowie naszej skóry spowodowało, że wciąż powstają nowe produkty z tą substancją. Takim kosmetykiem jest na pewno Cremobaza (dostępny tutaj) – kremy o różnym stężeniu substancji aktywnej. Są to produkty o konkretnym przeznaczeniu w zależności od potrzeb skóry. Cremobaza 30% zalecana jest w szczególności do nawilżania i zmiękczania suchych powierzchni naskórka. Może być użyta na zrogowaciałe łokcie, kolana, spękane pięty, czy też dłonie. Krem z taką zawartością mocznika pielęgnuje, chroni, nawilża i wygładza. Ponadto uelastycznia, łagodzi i relaksuje problematyczne miejsca. Na rynku dostępny jest też produkt o wyższym niż poprzedni stężeniu mocznika, Cremobaza 50%. Jest on dedykowany szczególnie osobom borykającym się z odciskami, modzelami, zgrubieniami i nagniotami na stopach. Doskonale pielęgnuje i złuszcza większe zrogowacenia skóry. 

Biorąc pod uwagę mnogość produktów zawierających mocznik w swoim składzie, można pozbyć się wielu skórnych problemów związanych z szorstkością i suchością. To wielka nadzieja dla tych, którzy od lat borykają się z opisanymi wyżej niedoskonałościami.