szampon American Crew

Te kosmetyki męskie warto mieć na półce w łazience!

Nie wiesz, jak pielęgnować twarz, włosy lub skórę ciała? Podstawa to systematyczna higiena z użyciem odpowiednich kosmetyków. Sprawdź, jakie produkty warto wybrać!

Męska pielęgnacja twarzy

Wielu mężczyzn nie korzysta z kosmetyków do twarzy, a to duży błąd! Chociaż męska skóra różni się od damskiej, dlatego zwykle nie jest tak kapryśna, to jednak również wymaga ona stosowana produktów, które zadbają o jej kondycję.

Jako kosmetyki dla mężczyzn do twarzy polecane są głównie:

– żel do mycia twarzy

– krem do twarzy

– kosmetyki do golenia

To tego niezbędnego zestawu można dołączyć także inne kosmetyki, na przykład mogą być to tonik do twarzy oraz maseczki, które na pewno będą bardzo pomocne w przypadku skóry tłustej i trądzikowej.

Takie kosmetyki męskie warto dobierać głównie pod kątem potrzeb skóry, czyli jej typu oraz problemów.

Pielęgnacja ciała mężczyzny

Drugi ważny obszar pielęgnacji to ciało. W tym przypadku podstawowy będzie dobry żel do mycia ciała. Do dyspozycji jest wiele świetnych kosmetyków o męskich zapachach, które skutecznie, ale też delikatnie oczyszczają skórę i pozostawiają ją przyjemną w dotyku.

Warto natomiast zrezygnować z tradycyjnych mydeł. Dlaczego? Wynika to głównie z faktu, że takie kosmetyki dla mężczyzny, a także dla kobiety, mogą powodować naruszenie naturalnej bariery hydrolipidowej, a przez to spowodować nadmierne przesuszenie skóry.

Pielęgnacja włosów u mężczyzny

W łazience mężczyzny nie może również zabraknąć kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Warto postawić na jakość, na przykład zdecydować się na markowe kosmetyki American Crew, które obecnie są bardzo popularne i chętnie wybierane.

Wśród kosmetyków American Crew można znaleźć produkty przeznaczone do mycia włosów oraz do ich stylizacji. Dodatkowo dostępne są także produkty do zarostu.

Podstawowy produkt to szampon do włosów, ale wtedy, gdy włosy plączą się, można zastosować także odżywkę. Ci mężczyźni, którzy stylizują włosy, powinni też dobrać właściwe kosmetyki, na przykład jak modelująca guma do włosów.