Skuteczne oczyszczanie, czyli peeling enzymatyczny w pigułce

Peeling twarzy stanowi doskonałe uzupełnienie pielęgnacji. Zapewnia efektywne oczyszczenie i świeżość cery. Ponadto usuwanie martwego naskórka pozwala na lepsze wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Na rynku można znaleźć szereg produktów złuszczających, wśród których zdecydowanie wyróżnia się peeling enzymatyczny.

Peelingi – skuteczne oczyszczanie bez podrażnień

Oczyszczanie skóry ma ogromne znaczenie dla jej prawidłowej kondycji i promiennego wyglądu. Enzymatyczne peelingi do twarzy opierają swoje działanie na zawartości odpowiednich związków aktywnych. W kontakcie z powierzchnią cery powodują one rozpuszczanie białek, które występują w komórkach naskórka. Tym samym przyczyniają się do złuszczania zrogowaciałej warstwy oraz usuwania wszelkich zanieczyszczeń.

Niewątpliwą zaletą peelingu enzymatycznego jest jego łagodny wpływ na cerę. W przeciwieństwie do popularnych środków ziarnistych nie powoduje on podrażnień ani uszkodzeń. Może być bezpiecznie stosowany w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej oraz mieszanej. Ponadto sprawdzi się u osób zmagających się ze zmianami trądzikowymi.

Dobroczynny wpływ na skórę

Regularne stosowanie środków enzymatycznych przynosi wiele znakomitych efektów. Podstawowym z nich jest dokładne oczyszczenie twarzy, co zapewnia jej świeżość oraz promienny blask. Dodatkowo zdecydowanie zmniejsza się widoczność porów. Skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Znacznej poprawie ulega również jej koloryt.

Prawidłowe stosowanie peelingów

Peeling enzymatyczny ma najczęściej postać maseczki, którą nakłada się na uprzednio oczyszczoną twarz. Wcześniejsze usunięcie resztek makijażu jest niezwykle istotne, by zapewnić skuteczne działanie enzymów. Po upływie czasu wskazanego przez producenta całość zmywa się ciepłą wodą. Tak przygotowana skóra jest gotowa na kolejne kroki pielęgnacyjne.

Wykonując enzymatyczny peeling do twarzy należy pamiętać o kilku zasadach. Ze względu na swoje złuszczające działanie powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami na opakowaniu – zwykle nie częściej niż raz w tygodniu. Jego nadużywanie może prowadzić bowiem do przesuszenia skóry. Ponadto efekty nie są widoczne od razu po zastosowaniu i pojawiają się dopiero po kilku dniach.