no yellow fanola

O kosmetykach do włosów z serii Fanola No Yellow

Choć obecnie na półkach sklepowych można znaleźć farby do włosów niemalże we wszystkich odcieniach, to świat mody cały czas tytułem jednego z najpopularniejszych kolorów odznacza blond. Jednak o ile naturalne blondynki mogą cieszyć się modnymi, jasnymi włosami, to w przypadku osób o innym kolorze włosów nie jest już tak łatwo. W końcu krótko po farbowaniu na włosach pojawiają się żółte ślady i pasma, które są bardzo nieestetyczne. W drogeriach można jednak znaleźć rozwiązanie tego problemu, a dokładniej kosmetyki Fanola No Yellow.

Dlaczego włosy pomalowane na blond żółkną?

Niestety farby do włosów nie utrzymują się nigdy wiecznie, ponieważ cząsteczki kosmetyku są wypłukiwane przy każdym myciu skóry głowy. Jednak problem ten dotyczy najbardziej farb w odcieniach chłodnego blondu – dlaczego? Jest to spowodowane faktem, że cząsteczki barwników w tych kolorach są jednymi z najmniejszych, jeśli nie najmniejszymi. W rezultacie nie przyczepiają się one do włosów tak dobrze jak chociażby barwniki czarne, czy też czerwone. Zjawisko to jest najbardziej zauważalne u osób z porowatymi i wysokoporowatymi włosami, którym jeszcze trudniej utrzymać na sobie tego typu kosmetyki.

Seria Fanola No Yellow i jej właściwości ochronne

Oczywiście w drogeriach prędzej czy później musiały pojawić się kosmetyki, które pozwoliłyby ludziom na długotrwałe farbowanie włosów na blond. Są nimi kosmetyki No Yellow Fanola, których skład oparty jest na dużych ilościach fioletowego pigmentu. Ich celem jest ochłodzenie odcienia włosów, dzięki czemu żółte pasma zmieniają się z powrotem we włosy o kolorze pięknego blondu. Ponadto inne składniki kosmetyków zapewniają włosom ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a nawet zaopatrują je w liczne składniki odżywcze. Kosmetyki z serii Fanola No Yellow zbierają masę pozytywnych opinii, a ich jedyną wadą wydaje się być efekt uboczny zastosowania dużych ilości fioletowego barwnika podczas produkcji. Mowa tu o silnych właściwościach brudzących, które przy nieuwadze mogą spowodować plamy na ubraniach, ręcznikach lub innych materiałach.