kremy do depilacji

Krem do depilacji – gładka skóra każdego dnia

Pomimo tego, że sezon na depilację trwa przez cały rok, to jednak sięgamy po kremy najczęściej w okresie letnim. Dzieje się tak dlatego, że właśnie w tym czasie odsłaniamy ciało i chcemy, by wyglądało atrakcyjnie. Jeśli chodzi o kremy, których używamy podczas depilacji, to są one całkowicie bezpieczne i niezwykle skuteczne. Nie niosą ze sobą ryzyka uszkodzenia skóry, jak to ma miejsce przy innych produktach tego typu.

Sposób na gładkie ciało

Dużym atutem kremów do depilacji jest posiadanie w swoim składzie kwasów, które oddziałują na keratynę zawartą we włosach. Dzięki temu rozpuszczają się one pod powierzchnią skóry. Nigdy nie osiągniemy takiego efektu, usuwając owłosienie maszynką jednorazową. Poza tym maszynka ucina włosy na wysokości naskórka, co sprawia, że końcówki stają się ostre i są nieprzyjemne w dotyku. Ze względu na to, że kremy do depilacji zawierają silne substancje aktywne, do składu dodaje się elementy łagodzące i nawilżające. Zazwyczaj jest to płynna parafina, mocznik, rumianek, aloes czy gliceryna. Czasami wzbogaca się go również substancjami zapachowymi, by uprzyjemnić używanie tego rodzaju produktów. Decydując się na zakup kremu do depilacji, dobrze jest pamiętać, że w sprzedaży są dostępne produkty do różnych rodzajów skóry.

krem do depilacji

Jak używać kremu przeznaczonego do depilacji?

Sposób użycia kremu do depilacji nie jest skomplikowany. Najlepiej porcję produktu nanieść grubą warstwą na skórę i pozostawić na określony przez producenta czas. W zależności od tego, jaki kremy do depilacji jest przez nas używany, będzie to okres od 4 do 10 minut. Należy pamiętać, że kremu się nie wciera. Gdy upłynie wystarczający czas, trzeba zebrać krem razem z włoskami przy pomocy przeznaczonej do tego drewnianej szpatułki. Przy tym nie ma znaczenia czy zrobimy to pod włos, czy z włosem. Obie metody są równie skuteczne. W następnej kolejności wydepilowaną skórę myjemy ciepłą wodą bez mydła i nakładamy balsam, który opóźni odrastanie włosków. Można do tego celu również użyć zwykłego balsamu nawilżającego.