szampon z serii Garnier Botanic Therapy

Kosmetyki Botanic Therapy – produkty do kompleksowej pielęgnacji

Każdy wie, jak trudnym zadaniem jest kompleksowa pielęgnacja włosów. By ją wykonać, trzeba dysponować odpowiednimi kosmetykami. Na szczęście są serie kosmetyków takie jak Garnier Botanic Therapy, które zostały opracowane na podstawie naturalnych składników pozyskanych w sposób zrównoważony.

Szampony

Seria Botanic Therapy Garnier to przede wszystkim szampony. Ich podstawowym zadaniem jest oczyszczenie włosów. Te kosmetyki umożliwiają pozbycie się z włosów pyłków, kurzu, pozostałości po innych kosmetykach oraz nadmiaru sebum. Zwykle szampony mają bardzo mocne działanie i mogą nawet doprowadzać do przesuszania włosów. Dlatego też powinno się używać ich tylko w niewielkiej ilości. Kosmetyki Botanic Therapy zostały jednak skomponowane z naturalnych składników. Dzięki temu wykazują także działanie pielęgnujące. W tej roli sprawdzają się duety:

– imbir & miód,

– miód & propolis,

– olejek rycynowy i migdał,

– mleko kokosowe & makadamia,

– olejek arganowy & kamelia.

Oprócz tego dostępne są też szampony o mocy mitycznej oliwki oraz zielonej herbaty, eukaliptusa i cytrusów. Naturalne składniki przyczyniają się do tego, że szampon można bez większych obaw wykorzystywać w codziennej pielęgnacji.

Odżywka

To kosmetyk, który jak sama jego nazwa wskazuje ma działanie odżywcze. W przypadku serii Garnier Botanic Therapy odżywki mają dodatki tych samych naturalnych składników, co szampony. Dzięki temu bez obaw można używać ich wspólnie. Pozwala to mieć pewność, że poszczególne kosmetyki świetnie się uzupełniają i razem tworzą kompletną i skuteczną pielęgnację włosów.

Maski

W serii Botanic Therapy Garnier znajdują się też maski. Są to produkty odżywcze, które mają dużo cięższą i bardziej gęstą konsystencję niż odżywki. Warto ich używać po to, by głęboko odżywić strukturę włosa. Dobrze jest włączyć je do swojej regularnej pielęgnacji. Maskę powinno się nakładać na włosy przynajmniej dwa razy w tygodniu. Bardzo ważne jest to, by dać jej czas na wniknięcie we włosy i nie spłukiwać jej w chwilę po nałożeniu.