tonik do twarzy

Dlaczego tonizacja twarzy jest taka ważna?

Tonik to jeden z podstawowych kosmetyków poprawiających kondycję skóry, jednak w codziennej pielęgnacji jest często zaniedbywany. Warto dowiedzieć się, co wiesz o właściwościach tego kosmetyku. Dlaczego jest to takie ważne? Dlaczego nie warto z tego rezygnować

Profesjonalne toniki do twarzy dlaczego warto je stosować?

Toniki do twarzy jak te tutaj: https://www.cocolita.pl/toniki-i-hydrolaty to kosmetyki na bazie wody, które zawierają takie składniki, jak witaminy, ekstrakty roślinne i substancje aktywne, które wspomagają i normalizują funkcje skóry. Jego najważniejszą funkcją jest przywrócenie naturalnego pH, a tym samym zrównoważenie mikrobiomu, czyli biologicznej flory skóry, która pełni funkcję ochronną. Wiele kosmetyków zmienia reakcję naskórka na bardziej zasadową, co niszczy florę bakteryjną skóry i prowadzi do złego stanu skóry. Osłabiony mikrobiom nie jest w stanie chronić tkanek przed bakteriami, wirusami i grzybami oraz wywoływanymi przez nie stanami zapalnymi.

Idealny tonik do twarzy – jak dopasować produkt do swojej cery?

tonizacja twarz

Aby tonik do twarzy działał prawidłowo, musi być dostosowany do potrzeb danego rodzaju cery. Na przykład toniki do suchej twarzy powinny zawierać substancje nawilżające, takie jak oleje. Kobiety z cerą tłustą i trądzikową powinny zdecydować się na tonik o działaniu ściągającym, antyseptycznym i łagodzącym. Jaki suplement jest najlepszym rozwiązaniem dla wrażliwej twarzy? Składniki tego kosmetyku nie mogą zawierać etanolu. Tonik do cery naczynkowej powinien być bogaty w witaminę C i inne składniki wzmacniające naczynka. Jeśli Twoja skóra jest dojrzała, wybierz tonik o właściwościach regenerujących i przeciwzmarszczkowych.

Tonizacja twarzy – jak poprawnie ją wykonywać?

Tonik można nakładać najpierw na wacik, a potem na twarz, ale lepszym rozwiązaniem jest rozpylanie toniku bezpośrednio na skórę, ponieważ nie powoduje to mechanicznego uszkodzenia naskórka. Jeśli w opakowaniu nie ma rozpylacza, po prostu wylej niewielką ilość makijażu na dłoń i nałóż na skórę. Tonik do twarzy można stosować codziennie rano i wieczorem.