płyny Bioderma z serii Sensibio

Cera wrażliwa – jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej?

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu pielęgnacji dla każdej skóry. Jedna wymagała będzie przede wszystkim intensywnego oczyszczania, inna załagodzenia stanów zapalnych. Cera wrażliwa potrzebuje przede wszystkim czułości i delikatności – łatwo ulega podrażnieniom i szybko traci odpowiednie nawilżenie. Jakie kosmetyki pomogą utrzymać jej dobry wygląd?

Jak rozpoznać skórę wrażliwą?

Oprócz cery normalnej, suchej i wrażliwej, dermatolodzy i kosmetolodzy rozróżniają również cerę wrażliwą. To skóra o specjalnych potrzebach, bardzo łatwo ulegająca podrażnieniu, mająca skłonność do zaczerwienień, pękania, czasem łuszczenia się czy powstawania stanów zapalnych.

Bardzo często wrażliwości towarzyszą popękane naczynka czy liczne przebarwienia. Cera wrażliwa źle reaguje na słońce, mróz, na zanieczyszczenie powietrza. Jej stan pogarsza się, jeśli nie jest traktowana z wyjątkową delikatnością – wystarczy źle dobrany kosmetyk, żeby zaczęła się czerwienić czy swędzieć. Zwykle skóra wrażliwa słabo toleruje kosmetyki o intensywnym zapachu.

Z myślą o skórze wrażliwej: linia kosmetyków Bioderma Sensibio

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji skóry wrażliwej jest unikanie czynników drażniących: substancji barwiących i zapachowych, potencjalnych alergenów, składników, które mogłyby nasilić stan zapalny. Najlepiej sięgać po produkty dedykowane cerze wrażliwej, takie jak kosmetyki Bioderma z linii Sensibio.

Bioderma to renomowana francuska marka, która ma ogromne doświadczenie na rynku. Wszystkie produkty Bioderma dostępne online powstają we współpracy z dermatologami i są przetestowane klinicznie. Produkty z Biodermy Sensibio mają delikatny, dopasowany do potrzeb cery wrażliwej skład – nie uczulają, nie podrażniają, łagodzą podrażnienia.

Wśród kosmetyków Bioderma do cery wrażliwej znajdują się zarówno produkty do oczyszczania cery jak płyn micelarny czy mleczko, jak i produkty nawilżające. Na uwagę zasługują kremy Bioderma Sensibio AR, które świetne sprawdzą się przy cerze wrażliwej i z pękającymi naczynkami – zmniejszają widoczność przebarwień, likwidują uczucie napięcia i swędzenia, mają działanie kojące i regenerujące. Krem Bioderma Sensibio AR powinna mieć w kosmetyczce każda kobieta z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień.