Zdrowe włosy – jak o to zadbać?

Oczywiście zdrowie skóry czy włosów, to nie tylko korzystanie z odpowiednich kosmetyków. Wpływ na to ma cały tryb życia, a więc jedzenie owoców, warzyw, uprawianie sportów i tak dalej. Jednak tego tematu nie będziemy tutaj rozwijać ponieważ nie jest to tematyką tego bloga.

A zatem – kosmetyki do włosów – które wybrać, aby mieć pewność, że dbają o nasze włosy? Rada numer jeden: na pewno nie te, które reklamują w telewizji. Żaden szampon typu Fructis, Head&Shoulders itp., nie jest tak naprawdę dobry dla naszych włosów. Na przykład znany szampon przeciwłupieżowy – działa, ale na jakiś czas. Po zużyciu mniej więcej pół butelki szamponu, łupież wraca i szampon znowu trzeba zmienić. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to łupież. Wiele osób ma uczulenie na szkodliwy składnik stosowany w prawie wszystkich szamponach. Efekty takiej alergii podobne są do łupieżu. Składnik ten powoduje też szybsze przetłuszczanie i jeszcze inne problemy z włosami i skórą głowy.

Dlatego też pojawił się ostatnimi czasy trend w poszukiwaniu kosmetyków naturalnych zwłaszcza u tak zwanych włosomaniaczek. Na forach takich, jak wizaż, czy na dobrych blogach włosowych, jak anwis, można odnaleźć wiele pochlebnych opinii na temat produktów z linii Bani Agafii, które nie zawierają chemicznych środków, lub zawierają ich o wiele mniej niż znane szampony. Na przykład mydło czarne z linii Banii Agafii – owszem zawiera SLS, jednak nie jest to składnik, który powoduje jakieś alergie. Można też wypróbować mydło kwiatowe, które jest dużo delikatniejsze, lub mydło cedrowe, które w ogóle SLS nie zawiera.

Naturalne kosmetyki do włosów nie są wcale droższe od reklamowanych produktów. Do znanych szamponów dodawane są składniki, które powoduję piękny chwilowy efekt – jednak na dłuższą metą bardziej szkodzą. Naturalne kosmetyki zaszkodzić nie mogą, więc warto choćby spróbować i samemu przekonać się czy taki kosmetyk nam odpowiada.

Osobiście polecam mydło Bani Agafii – pachnie pięknie, jest bardzo wydajne – jeden pojemnik 500 ml wystarczy na trzy miesiące. Ma konsystencję gęstego żelu – wygląd może odstraszać, jednak produkt jest naprawdę skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.